"Наполи" победи "Аталанта" и се изравни с "Милан" на върха в Серия "А"

"Удинезе" разби "Каляри" с 5:1 пред собствена публика

03.04.2022 | 19:41 Редактор: Искра Ангелова

"Наполи" победи "Аталанта" с 3:1 като гост в мач от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

Неаполитанци поведоха след точно изпълнена дузпа от Лоренцо Инсинье в 14-та минута. В 37-та Инсинье асистира на Матео Политано за 2:0. След паузата Мартен де Роон намали дефицира, но влезлият от скамейката Елиф Елмас сложи точка на спора в 81-та минута.

Успехът изравни тима на Лучано Спалети с "Милан" на първото място в класирането, като "росонерите" играят утре с "Болоня" у дома. "Аталанта" остава извън зона Европа с 51 точки, с равен брой с шестия Рома, който обаче е с мач по-малко, и с една зад петия Лацио.

В следващия кръг "Наполи" приема "Фиорентина", докато "Аталанта" първо гостува на РБ Лайпциг в четвъртфинал от Лига Европа, а след това пътува и за визита на "Сасуоло" в Серия "А", информира gol.bg.

В друг двубой, "Удинезе" разби "Каляри" с 5:1 пред собствена публика.